Szukaj oferty Zaawansowane

Niespłacone pożyczki

Pożyczka jest jedną z najstarszych form działalności finansowej. Pożyczanie towarów, pieniędzy i innych dóbr towarzyszyło ludzkości od zarania. Najbardziej znana instytucja pożyczkowa, to bank. Słowo „bank” pochodzi od słowa ławeczka, na której z jednej strony siadał udzielający kredytu, a z drugiej strony kredytobiorca. Rozwój branży finansowej jest związany z pojawieniem się różnych, innych od banków, instytucji udzielających pożyczek. W Polsce działa ponad sto firm pożyczkowych. Wszystkie, bez wyjątku, instytucje zajmujące się pożyczkami i kredytami w większym lub mniejszym stopniu uczestniczą w opóźnieniach ze spłatą.

Odzyskiwanie wierzytelności odbywa się na różne sposoby i jest związane z okresem przeterminowania. Są instytucje, które po określonym czasie odsprzedają wierzytelności w pakietach do firm zajmujących się odzyskiwaniem wierzytelności. Inni posiadają własne działy windykacji i sami starają się odzyskać swoje pieniądze.

Wychodząc naprzeciw jednym i drugim zaproponowaliśmy wykorzystanie Internetu do samodzielnego odzyskiwania wierzytelności. Stworzyliśmy serwis służący do wystawiania niezapłaconych faktur, pożyczek, kredytów, leasingów, wynajmów, alimentów, nakazów sądowych w celu ich zbycia. Pojawia się pytanie czy to ma sens? Otóż tak i to bardzo duży. Samodzielne wystawienie wierzytelności na sprzedaż z jednoczesnym powiadomieniem o tym fakcie dłużnika ma duży odzew. Dłużnik widzi sam siebie ze swoim długiem w Internecie, po czasie dług pozycjonuje się w Internecie. Nawet jeśli dług jest przedawniony będzie widoczny. Motywuje do działania. Wstyd jest bardzo silnym bodźcem. Dłużnik może liczyć się z tym, że za następną wykonywaną pracę, ktoś sprytny, który odkupi jego zobowiązanie, doliczy odsetki i zapłaci mu jego własnym długiem. Kompensata staje się coraz bardziej popularna.

Ten krótki poradnik ma pokazać Tobie jak skorzystać z dlugi.info, żeby odzyskać pożyczone pieniądze.

Powiedzmy, że pożyczyłeś pewną sumę dobremu znajomemu, koleżance, komuś w rodzinie i nie chce oddać, nie jest ważne z jakiego powodu. Masz kilka sposobów od wezwania do zapłaty, przez sąd i komornika do rozwiązania, które my proponujemy. Spróbuj sprzedać wierzytelność tak jak sprzedaje się inne towary. Masz dostępny serwis ogłoszeniowy www.dlugi.info. Wierzytelność, niespłacona pożyczka jest takim samym towarem jak inne dobra wystawiane na sprzedaż w Internecie. Wystawienie na sprzedaż wierzytelności jest rozpoczęciem negocjacji a w efekcie końcowym transakcją. Nie masz obowiązku sprzedawać – to nie działa jak „Kup teraz” tak jak w innych serwisach. Możesz negocjować cenę i masz prawo wycofać się z tych negocjacji.

Kto może kupić wierzytelność? Jest wiele sytuacji, kiedy taki dług może być interesujący np. dla kogoś kto lepiej zna majątek Twojego dłużnika. Wówczas kupuje, zazwyczaj z dyskontem, dodaje odsetki i rozlicza z dłużnikiem w formie kompensaty. Robi to, aby zarobić. Twoja nie spłacona pożyczka staje się walutą rozliczeniową.

Jak sprzedać niezapłacone faktury?:

1. Zarejestruj się.

2. Doładuj konto

3. Wystaw ofertę*

*Jeśli podasz nr tel lub maila do dłużnika powiadomimy go SMS’em automatycznie.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.