Szukaj oferty Zaawansowane

Niezapłacone faktury

Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci?

Zjawisko niepłacenia w terminie jest również jednym z najstarszych zjawisk w obrocie pomiędzy firmami, podmiotami gospodarczymi czy osobami fizycznymi świadczącymi miedzy sobą usługi.

Kiedy uznać, że Wasz klient nie płaci, bo ma chwilowe trudności, a kiedy podjąć radykalne działania? Odpowiedź na to niby proste pytanie jest skomplikowana. Z jednej strony mamy dobrego przez lata klienta , który może mieć chwilowy kryzys, najczęściej jemu również nie zapłacili, z drugiej strony może to być już ostatni moment w którym jest szansa odzyskać swoje pieniądze.

Jeśli będziesz zbyt łagodny i pobłażliwy możesz stracić swoje pieniądze. Jeśli będziesz zbyt ostry możesz stracić kontrahenta. W tej części poradnika powstaje pytanie: Co lepsze? Stracić klienta czy pieniądze.

Zanim trafisz do Sądu z nierzetelnym płatnikiem, podejmiesz próbę odzyskania pieniędzy przez komornika, jest kilka rozwiązań na wcześniejszym etapie. Czas w tych procesach ma wielkie znaczenie, bo „czas to pieniądz”.

Długi okres windykacji komorniczej gra na korzyść dłużnika. Jeśli ma złe zamiary lub w czasie trwania procesu egzekucji pogarsza się jego sytuacja materialna, z każdym dniem tracisz szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.

Stworzyliśmy prosty i transparentny sposób na odzyskiwanie niezapłaconych w terminie należności. Jest to wystawienie długów na sprzedaż w Internecie. Pojawia się pytanie czy to ma sens? Otóż tak i to bardzo duży.

Samodzielne wystawienie wierzytelności na sprzedaż z jednoczesnym powiadomieniem o tym fakcie dłużnika ma duży odzew.

Dłużnik widzi sam siebie ze swoim długiem w Internecie, po czasie dług pozycjonuje się w Internecie. Nawet jeśli dług jest przedawniony, będzie widoczny. Wstyd jest bardzo silnym bodźcem dla niepłacącego zobowiązań. Dłużnik może liczyć się z tym, że za następną wykonywaną pracę, ktoś sprytny, który odkupi jego zobowiązanie, doliczy odsetki i zapłaci mu jego własnym długiem. Kompensata staje się coraz bardziej popularna.

Masz dostępny serwis ogłoszeniowy www.dlugi.info. Niespłacona faktura jest takim samym towarem jak inne dobra sprzedawane przez Internet. Wystawienie na sprzedaż wierzytelności jest rozpoczęciem negocjacji a w efekcie końcowym transakcją. Nie masz obowiązku sprzedawać – to nie działa jak „Kup teraz”, tak jak w innych serwisach. Możesz negocjować cenę i masz prawo wycofać się z tych negocjacji.

Kto może kupić wierzytelność? Jest wiele sytuacji, kiedy taki dług może być interesujący np. dla kogoś, kto lepiej zna majątek Twojego dłużnika. Wówczas kupuje, zazwyczaj z dyskontem, dodaje odsetki i rozlicza z dłużnikiem w formie kompensaty. Robi to, aby zarobić. Twoja nie spłacona pożyczka staje się walutą rozliczeniową.

Jak sprzedać niezapłacone faktury?:

1. Zarejestruj się.

2. Doładuj konto

3. Wystaw ofertę*

*Jeśli podasz nr tel lub maila do dłużnika powiadomimy go SMS’em automatycznie.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.