Szukaj oferty Zaawansowane

Wykonana praca

Wynagrodzenie jest podstawowym prawem pracowniczym.
Na pewno fatalnym uczuciem jest brak zapłaty za wykonaną pracę i dotyczy to wszystkich, którzy z różnych powodów nie otrzymują w terminie należnej zapłaty lub nigdy jej nie otrzymali. Bez względu na to czy jest to praca na etat*, umowę zlecenie, czy umowa o dzieło za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie. Przyczyn niepłacenia przez pracodawcę jest wiele. Oczywiście jeśli racja jest po stronie pracownika ma do dyspozycji Sąd Pracy, działający dość sprawnie, ale jest to rozwiązanie czasochłonne. Czas nie działa na korzyść pracownika, dlatego należy szukać innych sposobów odzyskania swojego wynagrodzenia. Jednym ze sposobów jest sprzedanie takiej wierzytelności.

(*w przypadku umowy o pracę na etat musisz posiadać wyrok sądu, w przypadku umowy zlecenia lub o dzieło musisz posiadać umowę, rachunek, fakturę lub wyrok sądu).

Stworzyliśmy prosty, tani sposób na odzyskiwanie niezapłaconych należności. Wystawienie długów na sprzedaż w Internecie. Pojawia się pytanie czy to ma sens? Otóż tak i to bardzo duży. Samodzielne wystawienie wierzytelności na sprzedaż z jednoczesnym powiadomieniem o tym fakcie dłużnika ma duży odzew. Dłużnik widzi sam siebie ze swoim długiem w Internecie, po czasie dług pozycjonuje się w Internecie. Nawet jeśli dług jest przedawniony będzie widoczny. Motywuje do działania. Wstyd jest bardzo silnym bodźcem. Dłużnik może liczyć się z tym, że za następną niezapłaconą komuś pracę, ktoś sprytny, który odkupi jego zobowiązanie, doliczy odsetki i zapłaci mu jego własnym długiem. Kompensata staje się coraz bardziej popularna. Jesteśmy serwisem ogłoszeniowym www.dlugi.info ,a nasza niska cena za wystawienie pojedynczej wierzytelności będzie miłym zaskoczeniem. Wierzytelność, niespłacona faktura jest takim samym towarem jak inne dobra wystawiane na sprzedaż w Internecie. Podjęcie działań mających na celu sprzedaż wierzytelności jest rozpoczęciem negocjacji, a w efekcie końcowym transakcją. Nie masz obowiązku sprzedawać – to nie działa jak „Kup teraz”, w innych serwisach. Możesz negocjować cenę i masz prawo wycofać się z tych negocjacji w każdym momencie, bez konsekwencji.

Kto może kupić wierzytelność? Jest wiele sytuacji, kiedy taki dług może być interesujący np. dla kogoś kto lepiej zna majątek Twojego dłużnika. Wówczas kupuje, zazwyczaj z dyskontem, dodaje odsetki i rozlicza z dłużnikiem w formie kompensaty. Robi to, aby zarobić. Twoje nie zapłacone wynagrodzenie staje się walutą rozliczeniową.

Jak sprzedać niezapłacone faktury?:

1. Zarejestruj się.

2. Doładuj konto

3. Wystaw ofertę*

*Jeśli podasz nr tel lub maila do dłużnika powiadomimy go SMS’em automatycznie.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.