Szukaj oferty Zaawansowane

Wynajem

Wynajem nieruchomości stał się bardzo popularny w Polsce od słynnej ulgi podatkowej „Budowa 5 mieszkań pod wynajem”. Ruszyło budownictwo i rynek nieruchomości. Wiele wątków tego olbrzymiego tematu jest ze sobą powiązanych. Jedno je łączy na pewno. Są to zadłużenia, nieterminowe zapłaty oraz całkowity brak zapłat. Tak powstają trudne do odzyskania wierzytelności.

Stworzyliśmy prosty, tani sposób na odzyskiwanie niezapłaconych czynszów, opłat za prąd, gaz, wodę i wywóz nieczystości czy remont po wynajmie. Jest to wystawienie wierzytelności na sprzedaż w Internecie. Pojawia się pytanie czy to ma sens? Otóż tak i to bardzo duży. Samodzielne wystawienie wierzytelności na sprzedaż z jednoczesnym powiadomieniem o tym fakcie dłużnika ma duży odzew. Dłużnik widzi sam siebie ze swoim długiem w Internecie, po czasie dług się pozycjonuje np. pod stroną dłużnika. Nawet jeśli dług jest przedawniony będzie widoczny. Motywuje do działania. Wstyd jest bardzo silnym bodźcem. Dłużnik może liczyć się z tym, że za następną wykonywaną pracę, ktoś sprytny, który odkupi jego zobowiązanie, doliczy odsetki i zapłaci mu jego własnym długiem. Kompensata staje się coraz bardziej popularna. Masz dostępny serwis ogłoszeniowy www.dlugi.info. Wierzytelność, niespłacona faktura jest takim samym towarem jak inne dobra wystawiane na sprzedaż w Internecie. Podjęcie działań mających na celu sprzedaż wierzytelności jest rozpoczęciem negocjacji a w efekcie końcowym transakcją. Nie masz obowiązku sprzedawać – to nie działa jak „Kup teraz”, tak jak w innych serwisach. Możesz negocjować cenę i masz prawo wycofać się z tych negocjacji w każdym momencie, bez konsekwencji.

Kto może kupić wierzytelność? Jest wiele sytuacji kiedy taki dług może być interesujący np. dla kogoś, kto lepiej zna majątek Twojego dłużnika. Wówczas kupuje, zazwyczaj z dyskontem, dodaje odsetki i rozlicza z dłużnikiem w formie kompensaty. Robi to, aby zarobić. Twoja niespłacona pożyczka staje się walutą rozliczeniową.

Jak sprzedać niezapłacone faktury?:

1. Zarejestruj się.

2. Doładuj konto

3. Wystaw ofertę*

*Jeśli podasz nr tel lub maila do dłużnika powiadomimy go SMS’em automatycznie.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.