Szukaj oferty Zaawansowane

Zasądzone długi

Co zrobić gdy kontrahent nie zapłacił?
Niepłacenie w terminie, które prowadzi do oddania wierzytelności do windykacji, a zaraz potem do sądu jest coraz częstszym zjawiskiem. Niepłacenie zobowiązań przez dłużników i próba wierzycieli odzyskania swoich pieniędzy przez sąd i komornika wydaje się ostatecznością. Powszechnie wiadomo, że wygranie takiej sprawy najczęściej kończy współpracę z nierzetelnym kontrahentem nawet, gdy odzyskamy pieniądze. Z drugiej strony bardzo często zbyt długo łudzimy się, iż zobowiązania zostaną uregulowane jeszcze przed oddaniem sprawy adwokatom. Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci po prawomocnym wyroku i pierwszej wizycie komornika? Należy podjąć próbę sprzedaży wierzytelności. Takie działania można podejmować dużo wcześniej, na każdym etapie niepłacenia przez kontrahenta. Stworzyliśmy prosty, tani sposób na odzyskiwanie niezapłaconych należności. Jest to wystawienie długów na sprzedaż w Internecie. Pojawia się pytanie czy to ma sens? Otóż tak i to bardzo duży.

Samodzielne wystawienie wierzytelności na sprzedaż z jednoczesnym powiadomieniem o tym fakcie dłużnika ma duży odzew. Dłużnik widzi sam siebie ze swoim długiem w Internecie, po czasie dług pozycjonuje się w Internecie. Nawet jeśli dług jest przedawniony będzie widoczny. Motywuje do działania. Wstyd jest bardzo silnym bodźcem. Dłużnik może liczyć się z tym, że za następną wykonywaną pracę, ktoś sprytny, który odkupi jego zobowiązanie, doliczy odsetki i zapłaci mu jego własnym długiem. Kompensata staje się coraz bardziej popularna. Jesteśmy serwisem ogłoszeniowym www.dlugi.info a nasza niska cena za wystawienie pojedynczej wierzytelności będzie miłym zaskoczeniem. Niespłacona faktura jest takim samym towarem jak inne dobra wystawiane na sprzedaż w Internecie. Podjęcie działań zmierzających do sprzedaży wierzytelności jest rozpoczęciem negocjacji, a w efekcie końcowym transakcją.

Nie masz obowiązku sprzedawać – to nie działa jak „Kup teraz” w innych serwisach. Możesz negocjować cenę i masz prawo wycofać się z tych negocjacji bez konsekwencji. Kto może kupić wierzytelność? Jest wiele sytuacji gdzie taki dług może być interesujący np. dla kogoś kto lepiej zna majątek Twojego dłużnika. Wówczas kupuje, zazwyczaj z dyskontem, dodaje odsetki i rozlicza z dłużnikiem w formie kompensaty. Robi to, aby zarobić. Twoja nie spłacona pożyczka staje się walutą rozliczeniową.

Jak sprzedać niezapłacone faktury?:

1. Zarejestruj się.

2. Doładuj konto

3. Wystaw ofertę*

*Jeśli podasz nr tel lub maila do dłużnika powiadomimy go SMS’em automatycznie.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.